2018. augusztus 16. Csütörtök
Ábrahám, Rókus

MOL-LUB Kft - Laboráns

MOL-LUB Kft - LaboránsKedves Végzős Vegyészek!

MOL-LUB Kft./ Minőségellenőrzés LUB Laboráns munkakörbe munkatársakat keres.:

Munkavégzés helye: Almásfüzitő, Minőségellenőrzés LUB laboratórium

Munkakör célja:

A Minőségellenőrzés műszakvezetőjének irányítása alatt vagy utasítása alapján, két vagy három műszakban, elvégzi a rábízott minták vizsgálatát, valamint ezek elvégzéséhez a speciális és összetett berendezések működtetését, ellenőrzését, kalibrálását és beállítását és a vizsgálati eredmények dokumentálását.

Feladatok:

  • A műszakvezető utasításai alapján önállóan elvégzi a rábízott minták szakszerű vizsgálatát és a kalibrálási tevékenységéhez kapcsolódó mérési és dokumentálási feladatokat. A vizsgálatokat a szükséges elméletek ismerete és alkalmazása mellett végzi, az érvényes jogszabályok, a minősítési előírások és mindenkori érvényes vizsgálati szabványok szerint.
  • A rábízott speciális vizsgálóberendezéseket szakszerűen működteti. Új eszközök beszerzésekor, az érintett társszervezetekkel együttműködve részt vesz a berendezések üzembe helyezésében.
  • Elkészíti, és rendszeresen ellenőrzi az általa végzett vizsgálatokhoz szükséges mérőoldatokat, oldószereket és indikátorokat. Munkafüzetet vezet, melyben naponként illetve, műszakonként az általa elvégzett vizsgálatok adatait leírja, majd az eredményeket rögzíti elektronikusan is.
  • Folyamatosan ellenőrzi a mérőeszközök üzemkész állapotát (hitelesített, kalibrált állapot), az esetleges problémákat haladéktalanul jelzi vezetőjének. Figyelemmel kíséri a gázpalackok fogyását, gondoskodik azok feliratozásáról, a beszerzési igényeket jelzi a laborvezetőnek.
  • Gondoskodik a vizsgálatok elvégzésekor keletkezett hulladékok szakszerű kezeléséről, tárolásáról, ártalmatlanításáról, betartja a veszélyes hulladékokra vonatkozó előírásokat. Szakszerűen kezeli és tárolja a laboratóriumban található vegyszereket és egyéb anyagokat.
  • Folyamatosan adatokat szolgáltat és kapcsolatot tart az üzemek, társszervezetek képviselőivel. Következtetéseket von le a kapott adatok és paraméterek helyes értelmezésével kapcsolatban, ezekről a vezetőjét tájékoztatja.
  • A munkaterület fizikai rendjét folyamatosan fenntartja, minden, a normális munkavégzést akadályozó tényezőt bármilyen balesetet, rendellenességet, eszköz vagy készülék meghibásodását, üzemektől, társszervezetektől kapott információt haladéktalanul közöl a műszakvezetővel.
  • Eleget tesz a vonatkozó MIR (ISO 9001:2015, MSZ EN ISO/IEC 17025:2005), KIR (ISO 140001:2004) és MEBIR (OHSAS 18001:2007) szabványok, eljárások és munkautasítások, munka- és tűzvédelmi, környezetvédelmi, valamint biztonságtechnikai utasítások által előírt kötelezettségeinek, az előírt dokumentálási rendet betartja. Részt vesz a ME szervezetre vonatkozó minőségcélok és környezetvédelmi célkitűzések megvalósításában.

Követelmények:
  •     Vegyész technikusi végzettség
  •     WORD, EXCEL felhasználói szintű ismerete
  •     Önálló, gyors, precíz munkavégzés
  •     Pályakezdők jelentkezését is várjuk

Előnyt jelent:
  •     Laboratóriumi munkatapasztalat
  •     Hasonló területen szerzett/olajipari munkatapasztalat
  •     Kenőanyagok és autókemikáliák termékkör ismeretek
  •     Akkreditált laboratóriumi tapasztalat
  •     Analitikai nagyműszeres tapasztalat
  •     Angol nyelvtudás
  •     B típusú jogosítvány
Amennyiben ez az állásajánlat felkeltette az érdeklődését, jelentkezzen a MOL Állásportálján keresztül (www.mol.hu), kérjük, regisztráljon a Karrier címszó alatt!