RSS Youtube Facebook "Több mint 140 éve az érték a mérték!"
2020. augusztus 9. Vasárnap
Emőd
 

Iskolánk online elérhetőségei

Iskolánk online elérhetőségei

Csibetábor

CsibetáborKedves leendő Petrikes Diákunk!

2019. augusztus 26. és 28. között tartjuk csibetáborunkat Velencén. A táborban lehetőséged nyílik megismerni az új osztályfőnöködet, diáktársaidat és a diákönkormányzat tagjait. Hasznos tapasztalatokat szerezhetsz ahhoz, hogy könnyebben induljon az új tanév az új iskolában. Lesz sok csapatépítő játék, fürdés és rengeteg móka.
 

Látogatás a Tatánál

Látogatás a TatánálLátogatás a Tatánál

Számomra nagyon nagy élmény volt részt venni a programon ugyanis olyan dolgokat láthattunk melyek teljes mértékben a szakmába vág, és nagyon hasznos lehet a további tanulmányok során. A nap elején rövid cégbemutatás következett ahol kiderült, hogy igen komoly fejvadász cégek is jelen vannak. A jelen lévő diákokat ezután csoportra osztották egy feladat erejéig.

Bővebben: Látogatás a Tatánál

Fenntarthatósági témahét

Fenntarthatósági témahétKedves Diákok és Tanárok!

Várunk minden kedves érdeklődőt a témahét folyamán megrendezésre kerülő programjainkon. Amennyiben szívesen részt vennél a programon, keresd a mellékletben megnevezett tanárokat.

HOA menjek?

HOA menjek?Kedves Diáktarsaim!

 
A mai nap folyamán (2013. november 12, kedd) a "HOA menjek?" szervezése keretében, ellátogattunk a TATA Consultancy Services épületébe.
 
Kicsit izgultunk, hogy milyen lesz ez az egész, mindenki arra gondolt, hogy csak szaknyelvi angollal fog ott megérteni bármit is.De az egész csoport meglepődött, hogy pontosan az ellenkezője bizonyosodott be. Az ott dolgozó hölgyek, (Nagyon csinosak és fiatalok) valamint a jó kiállású urak igazán izgalmas és szórakoztató, de egyben tanulságos előadást prezentáltak. Rendkívül laza és barátságos hangulatban telt az idő.

Bővebben: HOA menjek?

#petrikcodeweek

#petrikcodeweekKedves Tanárok és Diákok!

2018. október 6. és 21. között kerül "megszervezésre a hatodik Code Week, amikor a kódolásé a főszerep az iskolákban. Ez az a két hét, amikor sokan dolgoznak azért, hogy minél többen kipróbálhassák a programozás alapjait, bepillantást nyerhessek a programozók mindennapjaiba, munkájukba és abba, hogyan hat a digitalizáció és az informatika a mindennapi életünkre!" (www.dmpk.hu)

Az idei tanévben iskolánk is csatlakozott ehhez az európai kezdeményezéshez és 2018. október 12-én egy igen sikeres napot zártunk a #petrikcodeweek keretében. Mintegy 20 technikus diák versenyzett Android és Lego programozással, valamint több csoport kipróbálhatta a Codie-kat, és egy logikus gondolkodásmódot fejlesztő társasjátékot is.

Bővebben: #petrikcodeweek

50 éves érettségi találkozó

50 éves érettségi találkozó50 éves érettségi találkozó

Mi a Petrik Lajos Vegyipari Technikum 1959-1963 IV./A osztályának egykori tanulói az érettségi találkozónk alkalmából köszöntjük az alma mater jelenlegi tanárait és diákjait!

Mellékletek:
Fájl letöltése (koszonto_level_50.pdf)koszonto_level_50.pdf[ ]

Bővebben: 50 éves érettségi találkozó

Magyar Költészet napja

Magyar Költészet napjaKedves Diákok

Magyar Költészet Napja alkalmából tartott koncertről készült képeket tekinthettek meg a tovább mögött.

 

Bővebben: Magyar Költészet napja

Trianoni megemlékezés

Trianoni megemlékezésTrianoni megemlékezés

Kosztolányi Dezső: Könnyek koldusa (részlet)

Én voltam egykor szent edény.

A fájdalom lakott szivemben

s a boldogok

poétának neveztek engem.

Bővebben: Trianoni megemlékezés

Adventi jótékonysági vásár és családi nap – Tájékoztató

Adventi jótékonysági vásár és családi nap – TájékoztatóKedves Petrikes Hozzátartozók!

Szeretettel várjuk Önöket a Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakközépiskola Adventi jótékonysági vásárában.

Időpont: 2013. december 14. (szombat) 9:00-13:00
 
Helyszín: Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakközépiskola B épülete
1146 Budapest, Thököly út 48-54.
 
Az alábbiakban egy rövid összefoglalót olvashatnak a tervezett programokról, illetve a rendezvény technikai
tudnivalóiról:

Bővebben: Adventi jótékonysági vásár és családi nap – Tájékoztató

Elérhetőségek

Budapesti Műszaki SzC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikuma
OM azonosító: 203 058
Intézménykód: 051406
Levelezési cím: 1146 Budapest, Thököly út 48-54.
E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Telefon: +36 1 343 4810
Fax: +36 1 343 6036