Kedves Petrikesek!
Az eTwinning program 20. évfordulóját ünnepelve indítottunk egy különleges posztsorozatot az eTwinning Magyarországi Szolgáltató Ponttal együttműködve, amelyben a BMSZC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikum volt diákjai osztják meg tapasztalataikat arról, hogy évek távlatából nézve mit profitáltak az eTwinning projektekben való részvételből.
A sorozatban szereplő volt diákjaink:
- Pallagi Dávid, jelenleg egy magyar nagyvállalati gyógyszercég Senior IT projektmenedzsere kiemelte, hogy az eTwinning program segített fejleszteni kommunikációs és csapatmunka készségeit, amelyek projektvezetőként elengedhetetlenek.
- Vorák Gergő, szoftverfejlesztő, arról számolt be, hogy a projektek során kilépett a komfortzónájából, ami jelentősen fejlesztette problémamegoldó képességét és csapatmunkában való helytállását.
- Graber Péter, mérnökinformatika szakos hallgató, hangsúlyozta, hogy az eTwinning projektekben a tanárok együttműködő partnerekké váltak, ami növelte önbizalmát és elősegítette a kreatív hozzájárulást.
- Jónás Gergely, a BME mérnökinformatikus hallgatója, megosztotta, hogy az eTwinning projektek során rengeteget fejlődött kommunikációs készsége, különösen az angol nyelvű együttműködések révén, ami segített magabiztosabban megszólalni és jobban együttműködni más kultúrákból érkező emberekkel.
- Bánóczi Brúnó, kommunikációs menedzser, elmondta, hogy a projektek nemcsak szakmai fejlődéséhez járultak hozzá, hanem megtanították a hatékony kommunikációra és csapatmunkára is. Emellett kiemelte, hogy előadói készségei is rengeteget fejlődtek, ami a mai munkája során nélkülözhetetlen.
- Szabó Edina, szoftverfejlesztő, kiemelte, hogy az eTwinning program lehetőséget adott számára a nemzetközi csapatmunkára, amely jelentősen hozzájárult szakmai fejlődéséhez. Tapasztalatai révén megtanulta, hogyan dolgozzon hatékonyan más országok diákjaival, és hogyan építsen ki sikeres együttműködéseket a digitális térben.
A videóbeszámolók az eTwinning Magyarország honlapján érhetőek el.